Secinājums

Vēlos dalīties ar secinājumiem, kas radās pēc šajā nedēļā apspriesto Aijas Cunskas semināru. Ņemot vērā kādam mērķim Krievijā tas veidots, man nav pieņema Cunskas rīcība. Lai neatkārtotos, pilnībā piekrītu Smiltenes mākslas skolas direktora viedoklim laikrakstā. Vienīgi piebildīšu – nav lielas nozīmes, cik objektīvi notikušo atspoguļoja ‘’Nekā personīga’’un kurš bija ziņotājs. Nemainīgs paliek fakts, ka tā bija Aijas Cunskas izvēle un lēmums demonstrēt konkrēto klipu, kā arī nosūtīt to mācību iestāžu direktoriem.
Taču šis notikums atklāja vēl kādas personas nostāju un ,iespējams, patiesos sava rīcības iemeslus. ‘’Drosmīgs, pašpārliecināts cilvēks, kas atklāti pauž savu viedokli!’’Tāds man radās priekštats par Andri Paulu Pāvulu. Sākotnēji! Tagad manas domas ir pilnīgi mainījušās. Aizdomas jau radīja tas, ka šis cilvēks sev apkārt redz tikai negativo. Es neapgalvoju, ka Smiltenes novadā viss ir visslabākajā kārtībā , jo ir jautājumi un lietas, kas jāsakārto un jārisina.. Taču Pāvula izteiktais negatīvisms ir ļoti aizdomīgs.Man pat radies iespaids, ka viņš no tā gūst baudu - varbūt kompensē kaut ko dzīvē neiegūtu? Taču viņa dedzīgā Cunskas rīcības aizstāvēšana, video idejas atbalsts, manī radījis pārliecību par viņa velmi vairāk draudzēties un atbalstīt Latvijas lielā kaimiņa – Krievijas varas pārstāvju ideoloģiju un uzskatus. Latvijā netrūkst personu, kuru uzdevums ir slepus un anonīmi kūdīt un musināt cilvēkus. Tā saucamie troļļi. Atšķirībā no viņiem Pāvuls to dara atklāti, kas arī var labi kalpot kā aizsegs, jo, kurš gan uzdrošināsies to darīt! Viņš taču to dara cēla mērķa vārdā – Smiltenes novada attīstībai. Skaisti izklausās , bet kā ir patiesībā???

anonima.persona

pag,a kas vainas klipam un dziesmai???

pirms 9 dienām, 2017.12.02 20:26

Andris Pauls-Pāvuls

Par Aiju Cunsku un klipu
Vēlreiz varu atkārtot: es uz Aijas Cunskas pasākumu nebiju un nevaru to vērtēt. Pazīstu Aiju personīgi un esmu pārliecināts, viņai nav un viņas rīcībai nevar būt Latvijai naidīgi mērķi. Aija ir Latvijas patriote. Tieši tādā pati Latvijas patriote, kā klipā redzamie Krievijas patrioti. Latvijā par Latvijas tēlu atbild vāji finansēts „Latvijas institūts”. Krievijā šim mērķim tiek veltīti krietni vairāk prāti un līdzekļi. Jā, klips ir saistīts ar „9.maija” slavināšanu un viņš ir Krievijas patriotisma „sastāvdaļa”. Mums tāds ir 11. novembris, bet še („Latvijas institūts” klusē) mākam tikai ar lāpām aiziet uz kapiem gaudulīgi nolikt svecītes. Un palīst zem deķa, bailēs no Krievijas.
Par Mākslas skolas direktoru un Satversmi
Es Mākslas skolas direktoru nepazīstu. Pēc izteiksmes veida, piesaucot „pietaisīto satversmi”, man radies iespaids, ka pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas viņš ir bijis kompartijā, vai vismaz šīs partijas jaunatnes organizācijā. Šādus komunistus - „Satversmes piesaucējus” pēdējā laikā nākas novērot arvien vairāk... Tādēļ ir būtiski, ka par Aijas semināru ziņoja kāda anonīma persona, nevis skolu direktori.
Par mani
Padomju laikā biju huligāns. Es nestājos komjaunatnē - Medicīnas institūtā kursā biju tāds vienīgais. Es neatzinu okupācijas režīmus, pretojos tiem un atguvu brīvību galvā, nevis „4.maijā”. Iespējams, mana lielākā nelaime ir tā, ka pārāk daudz zinu...
Esmu izaudzinājis trīs bērnus un šobrīd audzinu ceturto. Līdzīgi, kā Aiju, mani uztrauc izglītības sistēma Latvijā un kvalitatīvas izglītības iegūšana novadā.
Par Iiib Secinājumu
Ziemeļlatvijas portāla uzturētāji redz, kas patiesībā ir šī persona „Iiib”. Labrāt šo diskusiju turpinātu klātienē – trijatā ar viņu un Ziemeļlatvijas žurnālistu.

pirms 8 dienām, 2017.12.03 06:21

liib

Nav svarīgi, ko tu darīji institūtā, pusaudžu vecumā, bērnudārzā un vēl būdams autiņos utt. Būtiski ir tas, ko un kā tu rīkojies tagad! Saistībā ar to - feisbukā šobrīd ceļo Cunkas ievietotā tabuliņa (acīmredzot no viņas semināra tēmas ‘’Pašcieņa’’), kas ir tik trāpīga! To lasot un arī analizējot tavas darbības, atkal rodas secinājums - cilvēks ar zemu pašcieņu! Andri, cieni sevi vairāk! Lai kaut ko mainītu, jāsāk ar sevi!
Un ar savu pēdējo teikumu tu vari baidīt mazas meitenes un puikas, kā arī varbūt kādu senioru!

pirms 7 dienām, 2017.12.04 12:15

duksis4x4

"Nav svarīgi, ko tu darīji institūtā, pusaudžu vecumā, bērnudārzā un vēl būdams autiņos utt."
-----
... pareizi vien ir, lai tos čekas maisus sadedzina, visi čekisti tagad labi kļuvuši.

pirms 7 dienām, 2017.12.04 16:53

Andris Pauls-Pāvuls

Par Satversmi. Jau rakstīju portālā IR 10.10.2016.:
«Preambulas māte» - kompartija?!
Komunisti Latvijā atzina padomju režīmu. Zinot, ka 11. Saeimā joprojām darbojās vairums bijušo komunistu, mani divus gadus mulsināja viņu Satversmes ievadā iebalsotā frāze: "Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību, 1990. gada 4. maijā atjaunojot valstisko neatkarību uz valsts nepārtrauktības pamata." It kā paši komunisti nebūtu nākuši no Latvijas tautas, bet tādi, kā likteņa lēmēji no malas. Kam viņiem šāda māžošanās?! Atbilde nāca pirms nedēļas.
Valdība pirms nedēļas akceptēja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei, vai arī izglītojamam mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.

2014. gada 5. jūnijā 11. Saeimas Juridiskās komisijas vārdā - bijušā LPSR Preiļu rajona, pēc tam LPSR Liepājas rajona kompartijas komitejas pirmā sekretāra, PSRS armijas apakšpulkveža Alfrēda Čepāņa bijusī sieva, bijusī komuniste Ilma Čepāne („Vienotība”) ziņoja no Saeimas tribīnes:

„Kolēģi! Par 4.maiju ir bijušas un var būt diskusijas. Var kritizēt tālaika Augstākās padomes deputātus, taču jau šodien likuma līmenī 4.maijs ir pietuvināts 18.novembrim. Kāpēc?

Pirmkārt, abas divas dienas ir svētku dienas.

Otrkārt, abās divās dienās Saeima pulcējas uz svinīgu sēdi, kurā Saeimas priekšsēdētājs atskatās uz valsts dzīvē nozīmīgiem notikumiem.

Treškārt, abas dienas ir valsts svētki ar svinīgām ceremonijām un kultūras pasākumiem.

Un, ceturtkārt, Satversmes tiesa savā praksē 4.maija deklarāciju ir izmantojusi Satversmes interpretācijā līdzīgi kā 1918.gada 18.novembra uzsaukumu Latvijas pilsoņiem.”

Katram ir personīgā pieredze. Tā mani 1987. gada augustā laipni aizturēja Rīgā pie Brīvības pieminekļa un aizveda uz Pētera Stučkas Latvijas Valsts Universitāti un apsēdināja pie galda, aiz kura sēdēja komunists Aivars Endziņš, kurš sāka man skalot smadzenes, ka nekāda Latvijas (PSR) neatkarība nav iespējama, lai beidzu klausīties naidīgās Rietumu raidstacijas, nebojāju karjeru un stājos komjaunatnē (Vissavienības Ļeņina Komunistiskās Jaunatnes Savienībā). Vēlāk pie šī paša galda tika rakstīta tā saucamā „1990. gada 4. maija Neatkarības deklarācija”, kurā, atšķirībā no līdzīga akta Igaunijā, padomju režīms netika pasludināts par nelikumīgu. Vēl vēlāk šis pats Enziņš kļuva par Satversmes tiesas priekšsēdētāju un 4. maija pielīdzinātāju 18. novembrim.

Otrreiz pie Brīvības pieminekļa mani aizturēja padomju milicija 1991. gada 4. maijā – iebāza aiz restēm dzeltenajā milicijas bobikā un aizveda uz iecirkni par to, ka ar krītu uz asfalta uzrakstīju – Nost ar Padomju varu Latvijā! Milicijas iecirknī paskaidroju, ka ierados pie Brīvības pieminekļa ar mērķi graut un vājināt padomju varu. Mani atbrīvoja tikai pēc pusotras stundas, kad svaigi pārkrāsojušies Padomju režīma komunisti savu sakāmo Latvijas tautai pie Brīvības pieminekļa bija pauduši.

Ja turpmāk skolotājs iedomāsies „maitāt bērnus” skolā mācot, ka liela daļa latviešu nepretojās okupācijas režīmam, atzina to un naski stājās kompartijā, tad Darba Devējs nekavējoties šādu nelojālu skolotāju izmetīs uz ielas, jo tagad Satversmē pašu komunistu iekalts: „Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem...

Grozījumi neparedz konkrētu kārtību, kādā vērtējama pedagogu lojalitāte valstij, Izglītības un zinātnes ministrs Šadurskis („Vienotība”) skaidroja, ka “tik smalkā lietā kā izglītība un audzināšana bieži vien nevarēsim atrast tik precīzus formulējumus kā fizikā vai matemātikā”.

Esmu pārliecināts, valdošā koalīcija šos komunistiem vitāli svarīgos Izglītības likuma grozījumus pieņems, jo ZZS frakciju Saeimā vada bijušais LPSR Saldus rajona kompartijas pirmais sekretārs un „Vienotību” – bijušais Valmieras 11 varoņu komjauniešu vidusskolas komjauniešu organizācijas sekretārs, komunists, PSKP 19. Vissavienības konferences delegāts.

Domāju, skolotājiem tagad obligāto latviešu komunistu pārvēršanu par pretestības kustības dalībniekiem, atbalstīs arī Nacionālā apvienība, jo tās deleģētais Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs kompartijā vēl paspēja iestāties Atmodas laikā.

pirms 8 dienām, 2017.12.03 06:26

anonima.persona

vai kāds no tiem ,kas tos mīnusīņus tur spiež pie mana iepriekšējā jautājuma,var atbildēt ,kas vainas dziesmai un klipam???

pirms 8 dienām, 2017.12.03 16:21

nazis.ass

Mazliet pasmīnēju, kad parādījās pirmās ziņas par šo “skandālu” – ne pirmais un ne pēdējais pasākums, kas izgāzies neveiksmīgas komunikācijas dēļ. Šobrīd tas jau ir kļuvis par nopietnām “raganu medībām”.
Varu izteikt savu viedokli raugoties no malas, jo gandrīz nemaz nepazīstu Aiju Cunsku un ļoti pavirši pazīstu šeit pieminēto Andri Paulu-Pāvulu, balstoties tikai uz presē publicēto informāciju.

Seminārs ir pasākums, kur visi tā dalībnieki aktīvi līdzdarbojas un ir vienādi līdzatbildīgi par veiksmīgu rezultātu, ne tikai vadītāja. Semināra dalībnieki bija skolu vadītāji, pedagogi, nobrieduši cilvēki, kas atbilstoši saviem amatiem ir apveltīti ar kritisko domāšanu un spēju patstāvīgi spriest, domāt, atšķirt derīgo no nederīgā, slikto no labā, un tie pavisam nebija nenobrieduši, viegli ietekmējami pusaudži.
Semināra darba plānā bija divi temati, kas izsauca dalībnieku sašutumu – ājurvēda un Krievijas TV propagandas video.

Ājurvēda ir veselīgas dzīves prakse, ko Latvijā izmanto ļoti daudzas ģimenes, tātad arī bērni skolas vecumā šīm idejām ir pakļauti, un pedagogiem būtu jābūt kaut elementāram priekšstatam par to, tāpat kā par jogu, fen-šui un tamlīdzīgām lietām. Vadītājai var tikai pārmest pārāk lielu entuziasmu.

Otrs – krievu videosižets. Krievijas TV saturu kopā ar visiem propagandas elementiem daļa arī no latviešu ģimenēm patērē vairāk, kā Latvijas TV saturu. Skolotājiem ir jāzina, ko skatās viņu audzināmie bērni un viņu vecāki. Jautājums tomēr paliek par ideju un kontekstu, kāpēc šis sižets ir rādīts – katrā ziņā daļa no semināra dalībniekiem nav to sapratuši. Vai vainīga ir semināra vadītāja, vai semināra dalībnieku nesagatavotība un nespēja sekot semināra gaitai. Katrā ziņā tā ir komunikācijas kļūda, ja auditorija nav pietiekoši zinoša jeb neieinteresēta iedziļināties un izprast tēmu.

pirms 7 dienām, 2017.12.04 18:10

bezugunsnavdumu

Priekškam Latviešu skolotājiem būtu jāseko vatņiku un vaļenku valsts tendencēm? Smiltenē kur latviešu īpatsvars lielākais valstī. Un tomēr seko, ja saprata un uzskatīja par vajadzīgo informēt atbilstošus dienestus.

Viss te ir saprasts, nevajag piedomāt kā nebija. Cilvēks brauca krievijā iegūt līdera spējas. Itkā kautkur Vācijā nemāca. Te drošibniekiem ir jāizpēta, vai nav kremļa aģente. Jo nebrauks jau sakarīgs cilvēks ar savu galvu okupantu zemē, par ko runāt ar to tautu, viņi visi ir putinmīļi, un jebkura saruna ar viņiem jau pēc piecām minutēm aiziet sviestā, cik laba krievija un kādi visa pasaule fašisti.

pirms 6 dienām, 2017.12.05 10:18

anonima.persona

bezugunsnavdumu,Jūs savā komentārā propagandējat melus....Ja visi Krievijā dzīvojošie ,atbilstu Jūsu aprakstam(okupanti,putinmīļi,vaļinki utt),tad tur nebūtu protestu,arestu,cīņas pret pastāvošo režīmu utt,bet tas tur notiek,tākā uzskatu ,ka Jūsu komentāra informācija neatbilst patiesībai...

pirms 6 dienām, 2017.12.05 15:56

bezugunsnavdumu

Varat uzskatīt ko gribat. Cik miljonu tiem iziet ielās no kopējiem 10 miljoniem? Ar ko beidzas mītiņi. Sauja un ne ar ko. Tas ir putlerjugends un valenkureihs. Tur viss slikti, sapuvis, smird.

Nekad neizbeigsies krievijas tautas fašisms pret visu pasauli, jo tie sev ieborēja, ka atbrīvoja visus, ka visi tiem parādā, un ja kas tad možim pavtariķ. Kas laikam saprotams, ka gulags un represijas pret visiem kuri neatzīst krievu pasaules pamatnostādnes. Ir tiem tādi noskaņojumi. Tāpēc es uzskatu ierēdņiem kuri brauc pie okupantiem nav vietas ierēdņos. Lai dibina savu firmu un brauc kaut katru sestdienu.

pirms 6 dienām, 2017.12.05 19:39

bezugunsnavdumu

No 140 miljoniem tautas.

pirms 6 dienām, 2017.12.05 19:39

anonima.persona

Ja paskatamies mūsu raidijumus "Nekā personīga","Aizliegtais paņēmiens "utt,tad -tur viss slikti,sapuvis,smird-mierīgi varam attiecināt arī uz esošo situāciju pie mums...a tā nemaz tik sapuvis un smirdīgs tur viss nav,tās ir Jūsu vēlmes,fantāzijas,lai tur tā būtu!-cilvēki uz turieni brauc ekspedīcijās,ceļojumos,mācīties,strādāt,dziedāt koncertos utt un atgriežas apmierināti...protams,ir arī taisnība Jūsu teiktajā,bet ne tik melna,kā Jūs to mālējat...

pirms 5 dienām, 2017.12.06 13:44

bezugunsnavdumu

Neesat jau tik anonīma, kā gribētos. Kāpēc nelūgt katram atvainošanos, bet stūrgalvīgi mēģināt aizstāvēt sapuvušo smirdošo okupantu zemi? Līgums ar čekistiem liek turpināt iesākto?

Kurš sakarīgs tur brauc koncertos? Visas nejēgas kuri par naudu pārdos māti, kuri par vāju lai iekārot civilizēto pasauli? Jūs pārdevat Smiltenes novadu, varat ar to lepoties. Čekisti iedos burku ar zapti un kasti ar cepumiem.

pirms 4 dienām, 2017.12.07 22:12

bezugunsnavdumu

Tādi mūziķi ka busulis vai imka, nav un nekad nebūs goda cilvēki latviešiem. Nu brauc, nu un. Ja tādus pasaule negrib dzirdēt, maizes garozu būtu cēlāk pelnīt pārejā zem Origo, bet gribās vairāk un jāpardod sevi. Prostitūta ir cēlāka par tādiem. Tas nav un nekad nebūs attaisnojums. Ja tevi negrib ņemt darbā Latvijā un pat ārzemēs, tad nav lieta ar ko lepoties, tas ir kauns pa visu muti, ka esi konkurētspējīgs tikai mūžīgi pillā esošo valenku fonā.

pirms 4 dienām, 2017.12.07 22:16

XXX .

bezugunsnavdumu - Tu esi labāks par Busuli? Benzīnu mašīnā lej, elektrību dedzini. gāzi lieto, krievu šņabi dzer? Bet tas viss nāk no Krievijas . Degviela , gāze - no šī rūpala % aiziet Krievijas militārajai sfērai. Resp. - lej benzīnu un palīdzi Krievijai radīt kādu jaunu bumbu vai tanku. :)))

pirms 3 dienām, 2017.12.08 17:45

bezugunsnavdumu

Benzīns, gāze un nafta jau nepieder krieviem. Atradnes esot okupētas un pieder ziemeļu tautām, vietējie ir gandrīz iznīcināti neatgriezeniski. Varbūt pat nekad vairs viņi nespēs atgūt savu identitāti, izveidot valsti, lai tirgot naftu visai pasaulei paši bez patazītiskās, fašismu un nacismu, pret savu tautu, tas svarīgi, kurinošas krievijas.
Krievi mūžīgi bija zemnieku tauta. Tās robežas esot līdz Volgas upei un viss. Kad krieviju beidzot saraus gabalos, ļoti maz paliks zemes tieši piekritošas krievu tautai.

Benzīnu es nepērku Lukoil. Un šņabi nedzeru, tas tev tā ikdienas prece, kā jau katram krievam.

pirms 2 dienām, 2017.12.09 10:41

bezugunsnavdumu

Tas ka Latvija pērk gāzi no urlām, esot komunistu, kuri vada Latviju, nopelns. Visaās tās arbūzveidīgās partijas, itkā zaļie un zemnieki, bet iekšā komunisti, kad partijas biļete mājās ierāmēta.

Ja mēs būtu lepni par savu valsti un tautu, tad kā lietuvieši atteiktos gan no tādas valdības, gan no gāzes.
Igauņi gāja tālāk, izstumjot no tirgus Lukoil firmu, bet mums tā nebūs, jo valstī katrs trešais esot kangars, kurš gaida leiputriju krievu zaļu cilvēkiem atnākot. Tāpēc neraudiet ka algas mazas, vai kas cits slikti. Valstīs kur nedomā nacionāli viss ir slikti. Spilgts piemērs tevis iemīļotā krievija, kuram tur rūp ceļi vai medicīna, ja valsts sastāv no reģioniem, kas pareizāk būtu veidot kā neatkārīgu republiku, un katram savs tūvāk.

pirms 2 dienām, 2017.12.09 10:46