Variņos paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī no šā gada 18.decembra plkst. 6.30 līdz 19.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma četrus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 20.15 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Variņu pagastu, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka deg ar atklātu liesmu 200m2 platībā. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Smiltenes, Jaunpiebalgas, Apes un Gulbenes ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Variņu brīvprātīgo ugunsdzēsēju  komanda divu cilvēku sastāvā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.17.

Plkst. 00.21 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Alojas novada Braslavas pagastu, kur deg divstāvu koka dzīvojamā māja 150m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās evakuējušies 11 cilvēki. Plkst. 4.01 ugunsgrēks tika lokalizēts, šobrīd turpinās dzēšanas darbi. 

Aizvadītajā diennaktī  ugunsdzēsēji glābēji devās uz Lubānas novada Indrānu pagastu, kur mājas dūmvadā dega sodrēji. 

Kopumā aizvadītajā diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 40 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 2 no izsaukumiem bija maldinājumi. 


VUGD